Birden ne yemeği diyorum boşverrrr hayat bu kadar değil. Bir anlamı var , yaşadığın şu günlere şükür olsun. Yaşadığın özgürlüğe şükürler olsun diyorsun. Biz bugün yaşıyorsak Çanakkale ve bir çok savaşta hayatını kaybeden atalarımız sayesinde diyorum.

Günler geçtikçe de hayat daha değerleniyor. Bayrak , Marş, Atalarımız, Atatürk’ümüz unutturulmaya çalıştıkça…. Sözde demokrasi, sözde globalizm adı altında milli değerlerimizden zorla uzaklaştırılmaya çalışıldıkça daha büyüyor gözlerimizde, kalbimizde vatan, bayrak tutkusu..

Duygularımı dillere dökemem , sadece vicdan azabım var. Çanakkale’ de şehit düşenler ayağına giyemeyecek ayakkabı bulamazken bizlerde dolup taşıyor, dolaplarımız tıka basa yiyecek doluyken onlar bir ekmek parçası ile vatanı koruyor ve canlarından oluyor.. Ne için Mehmet Akif Ersoy bunu için en güzel şiiri yazıyor ” Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor “

Ve aynı sahne 17 Mart 2012 Afganistan’ da görev yapan askerlerimizin acısı…

Biri bitiyor, biri başlıyor, biri bitiyor, biri başlıyor kabus gibi… Bende artık söz bitti, gözyaşı kalmadı… Soluduğun havanın, bir kap yemeğin,sağlığının, kötü gün dostunun , eskimiş giysinin, bayrağın, milli marşın, atalarının değerini bil ve bunların değerini bilecek hayırlı evlatlar yetiştir. Bunları unutmadan hayatımıza devam edelim. Sevgiler..

17 Mart günü şehit olan askerlerimizin mekanı cennet olsun. Allah yakınlarına sabır versin…

BİR TUTAM SEVGİ

Yorumlar

yorumlar

Powered by Facebook Comments